Кандидат філологічних наук, доцент
Науково-методичний доробок: Світлана Іванівна має близько 40 наукових і науково-методичних праць, з них: науково-методичні посібники у співавторстві – «Комунікативна лінгвістика» (2015 р.) і «Соціальні комунікації» (2011 р.); навчальна програма з курсу «Педагогічні умови навчання лінгвокультурології» (2012 р.); наукові та науково-методичні статті у фахових виданнях.
Навчальні дисципліни, які викладає: «Етнокультурні технології в роботі з дітьми», «Педагогічні умови навчання лінгвокультурології», «Методика викладання освітньої галузі «Мова та література».
Сфера наукових інтересів:розвиток методичних умінь майбутніх фахівців дошкільної освіти у сфері застосування етнокультурних технологій у роботі з дітьми, виховання в студентів інтересу до етнічної культури українського народу; формування культурно-мовної компетенції особистості майбутнього педагога; актуальні проблеми сучасної української лінгвістики.
У 1999 році закінчила з відзнакою навчання в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за спеціальністю «Українська мова та література» й здобула кваліфікацію вчителя української мови та літератури і зарубіжної літератури. Під час навчання на останньому курсі університету та після його завершення працювала вчителем української мови та літератури в спеціалізованій школі № 49 м. Києва.
З 2000 р. навчалася в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Викладацьку діяльність розпочала з 2003 року на кафедрі стилістики української мови факультету української філології. У цьому ж році достроково захистила кандидатську дисертацію на тему «Аксіологічна лексика та фразеологія художньо-публіцистичних виступів 90-х років ХХ століття» та отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.01 – українська мова.
У 2012 році Поворознюк С. І. присвоєно вчене звання доцента кафедри стилістики української мови.
З 2016 року Світлана Іванівна Поворознюк обіймає посаду доцента кафедри методик та технологій дошкільної освіти факультету педагогіки і психології.